Orhangazi Mh. ISISO San Sitesi 3.yol Sk C Blok No:38 ESENYURT 34517 ISTANBUL

Arama Yap
TR EN

Kilometre taşlarımız:
 
1 şubat 1988’de Fita LTD adıyla Fındıkzade’de kuruldu
1991 de ismi Havak LTD olarak değiştirildi.
1993 Şubatında Havak, nemlendirici  konusunda  en önemli üreticilerden  olan İngiltere  Vapac firmasının Türkiye distribütörü oldu. 
1996 da Havak  Amerika' nın en büyük  nemlendirici firmalarından   Dri-steem firmasının Türkiye distribütörü oldu. 
1998 de Havak Fındıkzade 'den Topçular adresine taşındı.
2001 de Havak , Alman Airwin (BOGA )  şirketleri ile bağlantı kurdu ve  Türkiye distribütörü oldu. Airwin (BOGA ) ise Ultrasonik Nemlendirici üretiyor.
2006 Havak, Elektrikli Isıtıcı üreten İrlandalı Dimplex firması ile çalışmaya başladı.
2008 de  Havak , İtalyan General Filter firması ile birlikte İstanbul’da hava filtresi üretmek amacıyla  General Filter Havak  firmasını kurdu.
2013 Havak LTD aynı sermaye yapısıyla HAVAK A.Ş . oldu.
2013 yılında  Güneş Enerjili Çatı Aspiratörü , Rüzgar Enerjili Çatı Aspiratörü  ve Gün Işığı Aydınlatma  ürünlerinin üretimini yapan SG Eco firmasının  Türkiye  distribütörü oldu. 
2014 yılının ilk aylarında, Endüstriyel Havalandırma Sistemlerinin üretimi konusunda Avrupa’nın  en iyi markalarından  olan  İtalyan Coral firmasının Türkiye distribütörü olmuştur.
2016 yılında Hollanda firması olan  Atomizer Nemlendirici ve  Yüksek Basınçlı Sulu Nemlendirici üretimi yapan Cumulus firmasının Türkiye distribütörü oldu.
2019 yılında  Kimyasal Nem Alıcı ve Havuz Tipi Nem Alıcı  üretimi yapan İtalyan Tecnofrigo ( TFT  DRY AIR ) firmasının Türkiye distribütörü olmuştur.