Orhangazi Mh. ISISO San Sitesi 3.yol Sk C Blok No:38 ESENYURT 34517 ISTANBUL

Arama Yap
TR EN

Kumaş Kanalın Temel Çalışma Prensipleri
Kumaş kanallar, soğuk veya sıcak havanın odaya dağıtılması için tasarlanmıştır. Bu işlem uygulamaya bağlı olarak çeşitli şekillerde yapılabilir. Havalandırma konusundaki  uzmanlığı ile firmamız, projeye özel çözümler sunmaktadır.


Saç hava kanalı uygulamalarda, binanın bazı bölgelerinde hava cereyanı oluşur.insanların giderek artan konfor ve rahatlık talepleri dikkate alındığında, bu klasik çözümler yetersiz kalmaktadır. Tekstil kanal seçenekleri ise tam bu noktada homojen ve mükemmel hava dağıtımı sağlar. Kumaş kanal uygulamaları klasik çelik kanallara göre daha ekonomik çözümler sunmakta ve ayrıca çok daha yüksek kalitede hava dağılımı sağlayarak uygulandıkları ortamda konforu artırmaktadır. Kumaş kanallar bununla birlikte çeşitli şekil, renk ve logo seçenekleri ile birlikte mahalin mimari yapısına katkıda bulunmaktadır.


Cereyandan arındırılmış konforlu bir çalışma ortamının talep edildiği yerlerde kumaş kanallarımız doğru bir seçim olmaktadır. Havak olarak klasik çelik kanal uygulamalar yerine daha ekonomik, esnek, estetik ve pratik kumaş kanal çözümleri sunmaktayız.

Kumaş kanal uygulamaları hava cereyanı yaratmadan konforlu bir ortam sağlamakla birlikte, kullanıcıların ve çalışanların verimliliğine katkıda bulunmaktadır.Yapılan araştırmalar, okullarda iç hava kalitesinin geliştirilmesi ile öğrencilerde öğrenim kabiliyetinin %18 e kadar arttığını göstermektedir.


Neden Kumaş Kanal?
 
Uyumlu ve Konforlu
Nanosox™ Kumaş Hava Kanalı Sistemi ile kumaşın geçirgenliği ve çok sıralı orifisleri ile üç boyutlu hava dağılım sayesinde mükemmel konfor, eşit hava akışı ve kusursuz hava dağılımı sağlanır.
 
Estetik
Çoklu standart ve sipariş üzerine ayarlanabilen renk seçenekleri ile tüm dekorasyon ve tasarımlarınıza uyum sağlanabilir
 
Yoğuşma Yok
Temiz soğuk hava kumaş kanalın yuzeyinden ic ortama gecerek dağıtılır ancak kumaş kanalın ic ve dış yuzeyi arasında herhangi bir sıcaklık farkı olmayacağından asla yoğuşma olmaz. Bu sayede yoğuşmayı engellemek icin bir izolasyon uygulamasına gerek kalmaz.
 
Hijyenik ve Sağlıklı
Nanosox™ Kumaş Hava Kanalı Sistemi kolaylıkla yıkanabilir. iyileştirilmiş iç hava kalitesi ile daha sağlıklı ve çevre dostu ortam sağlanır.
 
Sessiz

Nanosox™ Kumaş Hava Kanalı Sistemi esnek malzemesi ile düşük hızlarda kullanılabilir. Bu sayede rezonans iletilmez ve gurultu oluşmaz. Sessiz sistem, çevre  kalitesini artırır.
 
Hafif
Nanosox™ Kumaş Hava Kanalı Sistemi, geleneksel metal kanal sistemine gore 1/40 oranında cok daha hafif bir sistemdir. Nanosox™ Sistemi yeni inşaatlarda ve tavana yük bindirilmesi istenmeyen yenileme çalışmalarında sıkça tercih edilir.
 
Hızlı Uygulama
Ozel kablo veya raylı askılama sisteminden yararlanılarak basit ve hızlı uygulama suresi ile, geleneksel metal kanal sistemine gore ortalama 1/10 oranında montajda zaman kazandırır. Bu sayede inşaat suresi kısalır ve inşaat alanında hicbir malzeme boşa harcanmaz.
 
Güvenilir Kalite
Geniş lazer uretim hattı ve sistem simulasyon platformu ile Nanosox™ Sistemi ile uretilen tum urunler, yuksek basına karşı dayanıklılığı, mikro yuzey gecirgenliği ve ISO 9001 kalite yonetim sistemi ile muşterilerimize sunulmaktadır.
 
Çevreci
Cevre dostu Nanosox™ doğal alev dayanıklı kumaşı, hicbir kimyasal işlemden geçirilmeden alev sınıfına uygunluğu sağlar. Ek olarak, yeşil uretim prosesleri, operasyon prosedurleri, hafif ağırlık ve duşuk statik basınc baz alınarak yapılan dizaynı ile daha fazla enerji verimliliği sağlanmaktadır.

Ekonomik
Basit bir Nanosox™ dizaynı sayesinde, hava kanalı, difuzor ve izolasyon malzemelerini iceren geleneksel kanal sisteminin yerini hafif, kolay taşınma ve duşuk montaj maliyeti almaktadır.
 
Neden Durkeesox?
 
Kapsamlı Urun Sıralaması
Geniş Kapsamlı Kumaş Malzemesi
Yuksek kaliteli Nanosox™ –N serisi, ideal Nanosox™ –L serisi ve yangına en dayanıklı Fibersox™ serisi, ceşitli kanal tipleri, antistatik ve antimikrobiyel fonksiyonel ozelliklere sahiptir. Toplam 9 urun, ozel ihtiyaclar icin coklu fonksiyonel ozelleştirme, en geniş kapsamlı standart gecirgenlik secenekleri ve daha yuksek ihtiyaca sahip tum endustriyel alanlar icin idealdir.

 

 

 

 

Eksiksiz Kanal Profili

Daire, yarım daire, geniş yarım daire, ceyrek ve dikdortgen kanal şekillerinin yanı sıra konik kanal dunyada tek olarak Durkeesox tarafından hava dağıtım  performansını artırmak ve ekonomik ozellikleri icin geliştirilmiştir.

Çok yönlü bağlantı parçaları
Standart bağlantı parçalarına ek olarak (Giriş, uç kapağı, dirsek, T bağlantısı) dikdörtgenden daireye, Y bağlantı, konik uç kapağı, germe halkası, genişletme

kademesi ve benzersiz daha fazla parça ile çeşitli uygulamalar rahatlıkla yapılmaktadır.

Çıkışlar

Hava akışı kumaş kanal yuzeyinden gecirgenlik, orgu yarık, s-yarık, lineer yarık, orifis, nozul ve o-ringler sayesinde yapılabilmektedir.

Birinci Sınıf Kumaş Malzemesi

Benzersiz Mikro Geçirgenlik Teknolojisi  

3.6 m3/h/m2 kadar minimum geçirgenlik sayesinde yuksek basınçlı büyük  sistemlerde yuzeyde yoğuşma engellenir ve bakım kolaylığı sağlanır

Üstün Alev Dayanımlı Nanosox™

Kimyasal işleme maruz kalmadan, ustun kalıcı alev dayanım performanslı Nanosox™,defalarca yıamadan sonra aşımaz ve ozelliğini yitirmez. 

Yanmaz Fibersox™ Malzemesi

Yanmaz Fibersox™, inorganik aleve dayanılımalzemeden uretilir. En sııyangı  guvenlii ihtiyacııkarşıamak icin Class A tipi yanmaz sınıflandırılmasındadır.

En İyi Endüstriyel Garanti

Olaanustu urun serisi benzersiz garanti suresine sahiptir. 15 yıl, 10 yıl ve 8 yıl garantili urunler sırasıyla Nanosox-N, Nanosox-L ve Fibersox™ serileridir.

Profesyonel Dizayn ve Uygulama

Dünya’nın Önde Gelen Hava Dağıtım Sistemi Teknolojisi 

Geniş hava akış laboratuvarı ve modern CFD bilgisayar simulasyon teknolojisi ile

Nanosox muhendisleri en karmaşık ve en titiz projeleri en ince hassaslık ve guven ile kolaylıkla yapmaktadırlar.

 

Detaylı Dizayn Kılavuzu ve iCase Uygulama Galerisi

Binlerce muşterisine eşlik eden iCase uygulama galerisi ile yeni Nanosox sistem dizayn kılavuzunun kullanımı kolaydır ve proje tasarımlarını optimum cozumler ile başarmak icin mukemmel bir referanstır.

iSox Dizayn Programı

Eşsiz iSox CAD dizayn programı ile hassas sistem tasarımı bir cocuk oyuncaıdır.

Montaj Kılavuzu ve Özel Aletler

Geniş calışma akışı fotoraşarını iceren detaylı montaj talimatı ve tescilli aleti ile  (Kablo gerdiricisi) amator bir montaj elemanını hızlıca bir profesyonele donuşturur.

Modern Uretim

Geniş Ölçekli Otomatik Üretim Bandı

Dunya’nın önde gelen otomatik uretim bantlarıile Nanosox yılı uretim kapasitesi 3.000.000 m2’ ye ulaşmaktadır.

Dünyanın En Modern Çok Başlı Lazer İşlem Merkezi

Nanosox, dunya capında en modern cok başlı lazer işlem merkezi ile uluslararası en ust seviyede hassas işlem teknolojisine ulaşmıştır.

Geniş Alanlı ve Kapsamlı Depolama Alanı ile Daha Kısa Teslim Süresi

Kapsamlı depolama tesisleri, yuksek verimli urun yonetim sistemini ve 15 günden daha az teslim suresini sağlamaktadır. Ayrıca seri siparişlerde bu sure daha da kısalmaktadır.

Dünyanın En Büyük Simülasyon Test Laboratuvarı

Tamamlanan urunler simulasyon test laboratuvarında sıfır hata garantisi ve tasarım ihtiyacına karşılık gelen hava dağılımı rahatlıkla test edilebilmektedir.